•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Sierpien 2019
PNWTSRCZPTSOND
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
   


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Zdrowie / Podpisanie umowy na rozbudowę słupeckiego szpitala

         Podpisanie umowy na rozbudowę słupeckiego szpitala


 

Najważniejszym przesłaniem i zobowiązaniem kampanii samorządowej 2014-2018 była inicjatywa rozbudowy słupeckiego szpitala i dostosowania go do nowych wymogów ministerialnych. 16 sierpnia, w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy, odbyło się uroczyste podpisanie umowy na rozbudowę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy. Całkowity koszt rozbudowy szpitala wyniesie 22.990.051,77 zł brutto. Inwestycja ma zostać ukończona do końca 2018 roku.

Zwycięzcami postępowania przetargowego, a jednocześnie wykonawcą rozbudowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy, zostało konsorcjum trzech firm: Komputronik Biznes sp. zo.o., Infracon sp. zo.o. i Anchor PBW sp. zo.o.  z Poznania.

Przypomnijmy, iż 18 maja tego roku, dyrekcja słupeckiego szpitala rozstrzygnęła postępowanie na funkcję inżyniera kontraktu. Podpisano wówczas umowę z firmą Karox sp. zo.o. z Poznania; na spotkaniu firmę reprezentowali: Robert Kawka – prezes Karox sp.zo.o. oraz Michał Stasiński – dyrektora ds. realizacji inwestycji Karox sp.zo. o.

Projekt rozbudowy szpitala przygotowała Architektoniczna Pracownia Projektowa Tomasz Drożdżyński z Poznania.     

Kulminacyjnym punktem spotkania było podpisanie umowy dot. rozbudowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy. Umowę podpisali – po stronie wykonawcy: Wojciech Buczkowski prezes Zarządu Komputronik Biznes oraz Sebastian Pawłowskiwiceprezes Zarządu Komputronik Biznes

– po stronie inwestora – starosta powiatu słupeckiego Mariusz Roga oraz wicestarosta Szymon Grzywiński.

W spotkaniu dział wzięli samorządowcy z gmin powiatu słupeckiego, partycypujący w kosztach rozbudowy szpitala, merytoryczni przedstawiciele szpitala i starostwa powiatowego zobligowani do wspierania na każdym etapie tej szczególnej i niezwykle ważnej inwestycji, a także liczni goście. 

Rozpoczynając swoje wystąpienie starosta Mariusz Roga nawiązał do dnia 1 grudnia 2014 r., to jest do dnia kiedy radni powiatowi powołali go na funkcję starosty powiatu słupeckiego. Starosta przywołał tę datę, bowiem przytoczył fragmenty swojego exposé na kadencję 2014-2018 – „Zabierzmy się do pracy. Zespołowej pracy”. „Zachęcać będę do współpracy samorządy gminne naszego powiatu, w myśl zasady, że razem można więcej”. „Już dziś jednoznacznie określam, że priorytetem w obecnej kadencji będzie rozbudowa szpitala dostosowująca naszą powiatową lecznicę do wymogów formalno-prawnych”.   

Stając tu dziś przed Państwem, w pewnym względzie zdaję raport z tych słów wypowiedzianych prawie trzy lata temu. Nic się w tej materii nie zmieniło. Nadal traktujemy to, że rozbudowa szpitala, zgodnie z wymogami, ze standardami opracowanymi przez ministerstwo zdrowia, to nasze priorytetowe wyzwanie i zadanie do zrealizowania właśnie w tej kadencji samorządowej.

Nie będą się tutaj silił i mówił, jak ważny jest szpital w naszej społeczności lokalnej, bo chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że możemy planować, możemy marzyć, możemy mówić o pewnej hierarchii ważności pewnych zadań, ale to wszystko staje się bezprzedmiotowe, kiedy nie ma zdrowia, kiedy nie ma siły, aby to zrealizować lub tym się cieszyć.

Nie ulega wątpliwości, że postawienie jako priorytetowego zadania rozbudowy szpitala, to był pomysł jak najbardziej na czasie i jak najbardziej rozsądny. Mając świadomość tego, ile trudu i pracy trzeba było włożyć, aby przekonać do tego pomysłu innych, jest to dziś akurat najmniej istotne, kiedy spotkaliśmy się w tym miejscu i czasie po to, żeby uruchomić, kto wie czy nie najistotniejszy element całego procesu. Wszystko to, co do tej pory było realizowane, plany, opracowanie koncepcji, montaż finansowy, nawet opracowanie dokumentacji architektoniczno-budowalnej, były to prace „gabinetowe”, twórcze prace organizacyjne nie widoczne dla społeczności lokalnej. Wszystko to, co od jutrzejszego dnia będzie się działo, to już będzie urzeczywistnienie tego procesu inwestycyjnego, począwszy od przekazania placu budowy, mniemam że do finalnego odbioru robót w terminie, który sobie założyliśmy.

To dzisiejsze spotkanie jest chyba najlepszą sposobnością, aby podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do togo, w którym miejscu jesteśmy, i że nasz pomysł nabiera już kształtów realizacyjnych, rzeczywistych.

Na samym początku dziękuję samorządowcom, Koleżankom i Kolegom, którzy, jestem przekonany, że i w swoich społecznościach lokalnych, w radach poszczególnych gmin, toczyli boje, aby przekonywać, że to wspólne dzieło nie koniecznie jest zadaniem przypisanym samorządowi gminnemu, ale jest warte, aby wraz z samorządem powiatowym je zrealizować dla kolejnych pokoleń.

Przypomnę, że słupecki szpital powstał 50 lat temu. Pożytecznie i efektywnie, przy spełnieniu wszystkich wymogów służy do dnia dzisiejszego. Ale weszliśmy w XXI wiek. Postęp cywilizacji postawił przed nami nowe wymogi. Sfera osobista, sfera higieny spowodowały zmiany nałożone przez ministerstwo, ale są one przecież czymś normalnym. To nie jest żadna fanaberia. Nic nie będziemy robić na wyrost. Spełnimy tylko wszystkie wymogi, które mają służyć pacjentowi. Raz jeszcze bardzo serdeczne dziękuję wszystkim samorządom, które współpartycypują finansowo to przedsięwzięcie. Realizacja fizyczna finansowych intencji i deklaracji nastąpi w terminach ustalonych i uzgodnionych harmonogramem z samorządami.

Dziękuję także tym wszystkim życzliwym osobom, które nas wspierały. Choć czasami klimat rozmów był bardzo gorący, w konsekwencji stał się tak owocny, i że ten montaż finansowy udało się nam poskładać – z jednej strony na miarę kosztorysu, a dwa – rzeczywistej wyceny przez wykonawcę.

Są dziś z nami także osoby reprezentujące służby i instytucje, które potencjalnie mogą                      z nami współpracować podczas realizacji inwesycji. Trudno dziś określić, z którą instytucją, kiedy i w jakim zakresie ta pomoc będzie potrzebna, ale znając życzliwość wszystkich Państwa, jestem głęboko przekonany, że wszystkie kłopoty i problemy będzie można rozwiązać jak najszybciej, po to, aby prace inwestycyjne mogły przebierać bez przestojów.

Mam też świadomość tego, że to finał będzie piękny i efektywny, ale po drodze będzie wiele utrudnień i kłopotów; zarówno dla pacjentów szpitala, dla personelu szpitalnego, dla rodzin odwiedzających, ale także dla mieszkańców Słupcy, szczególnie tych zamieszkujących w pobliżu szpitala. W tym miejscu wpada jedynie prosić o wyrozumiałość. Wszyscy doskonale wiemy, że nie da się tego remontu przeprowadzić bez kurzu i hałasu, bez niedogodności komunikacyjnych. Jeżeli wszyscy będziemy świadomi tego, że robimy coś wielkiego, coś co przy rytmicznej pracy realizowanej zgodnie z harmonogramem, zakończy się do końca przyszłego roku, to wszyscy będziemy mogli uważać, że odnieśliśmy sukces.

Ciesząc się, że dokonaliśmy tego uroczystego podpisania umowy, chcę wszystkich Państwa prosić o wspólną, zespołową, wytężoną grę, po to, abyśmy sobie wzajemnie okazywali wiele życzliwości i chęci pomocy. Zależy nam przecież, aby pacjenci przybywający do naszego szpitala mieli zapewnioną właściwą obsługę. Czekamy na szpital wybudowany na miarę naszych, czyli XXI wieku, oczekiwań i możliwości.  

Licząc na to, że jesteśmy u progu wielkiego dzieła społecznego, wspólnego, tak potrzebnego społeczności lokalnej, pozwalam sobie wyrazić pogląd, że przy zrozumieniu, zaufaniu i życzliwości świat pokazał wielokrotnie, że można robić rzeczy wielkie, i nam się też na pewno uda.

            Starosta przekazał także informację, iż wicestarosta Szymon Grzywiński będzie odpowiedzialny za przekazywanie bieżących informacji z placu budowy mediom. Będzie koordynował prace wszystkich podmiotów działających na terenie budowy szpitala, ustalał terminy spotkań komitetu budowy i ewentualnych wizji lokalnych na miejscu budowy. On także wraz z Wydziałem Promocji Starostwa Powiatowego odpowiedzialny będzie za prowadzenie kroniki budowy.                 

Komputronik Biznes Sp. z o.o. to integrator rozwiązań na rynku IT, oferujący doradztwo i kompleksową obsługę przedsiębiorstw i instytucji. Opracowuje i realizuje plany kompleksowej informatyzacji, w tym modernizacji już istniejących systemów informatycznych. Komputronik Biznes posiada 6 filii w największych polskich miastach i skupia zespół stu kilkudziesięciu doświadczonych doradców, inżynierów i techników w całej Polsce.

Spółka wchodzi w skład struktury Grupy Kapitałowej Komputronik SA.

Nowoczesny, wyposażony w najnowsze rozwiązania sprzętowe i infrastrukturę sieciową – taki będzie szpital w Słupcy po rozbudowie.

„To bardzo ważny projekt dla lokalnej społeczności, tym bardziej cieszymy się, że do niego dołączamy. Dołożymy wszelkich starań, aby nowa część szpitala została oddana do użytku w ustalonym terminie, spełniała wszystkie założenia i służyła wiele lat lokalnej społeczności” – deklaruje Sebastian Pawłowski, wiceprezes Komputronik Biznes.

Nowa część szpitala odpowiadać będzie najwyższym standardom. Komputronik Biznes odpowiedzialny jest za zarządzanie projektem wg najwyższych standardów, wyposażenie szpitala w sprzęt medyczny(łącznie z salami operacyjnymi),zapewnienie niezbędnego sprzętu informatycznego, w tym infrastruktury sieciowej oraz innowacyjnego rozwiązania do monitoringu sal operacyjnych produkcji własnej Komputronik Biznes – rozwiązania eSala.

Kontrakt w Słupcy jest niezwykle istotny dla obu stron, nie tylko ze względu na dużą odpowiedzialność, ale i wyzwania technologiczne związane ze specyfiką obiektu.

„To szczególna umowa, nie tylko dla miasta Słupca, ale całego regionu. Rozbudowie zostanie poddany bardzo ważny ośrodek ochrony zdrowia. Jesteśmy dumni, że będziemy mieć w swoim regionie tak nowoczesny obiekt.” – dodał  Szymon Grzywiński, wicestarosta słupecki.

17 sierpnia, w siedzibie administracji SP ZOZ odbyło się przekazanie placu budowy.

     czytan : 705