•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Sierpien 2019
PNWTSRCZPTSOND
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
   


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata / Powiatowe Święto Edukacji 2017

         Powiatowe Święto Edukacji 2017 

Kwiaty, gratulacje i podziękowania - tak władze powiatu uczciły Dzień Edukacji Narodowej. W sali Miejskiego Domu Kultury w Słupcy, 13 października, odbył się powiatowa uroczystość. Nauczyciele z placówek, dla których Starostwo Powiatowe w Słupcy jest organem prowadzącym, uhonorowani zostali Nagrodami Starosty. Nauczyciele i pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, współorganizatora uroczystszego spotkania, z rąk dyrektora placówki odebrali okolicznościowe nagrody i listy gratulacyjne.

Prowadząca uroczyste spotkanie Anna Mydłowska – dyrektor SOSW oraz starosta Mariusz Roga, podkreślili, jak trudna i odpowiedzialna jest praca nauczyciela; wyrazili podziw dla ogromnego zaangażowania wychowawców i pedagogów w rozwój i edukację młodego pokolenia.    

Starosta Mariusz Roga wraz z wicestarostą Szymonem Grzywińskim złożyli szczególne gratulacje i podziękowania Elżbiecie Kordylewskiej – kierownik powiatowego Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Stanisławowi Kłanieckiemu – dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Wł. Sikorskiego w Słupcy oraz Agnieszce Frankowskiej – nauczycielowi ZSP w Zagórowie i Adamowi Wojtczakowi – wicedyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie, którzy otrzymali najwyższe odznaczenie resortowe – Medal Komisji Edukacji Narodowej. Jest to odznaczenie nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Uroczyste wręczenie medali odbędzie się 20 października 2017 r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Nagrody Starosty otrzymali: Anna Zielińska – nauczyciel LO w Słupcy, Maria Radoń-Kowalska – nauczyciel ZSZ w Słupcy, Kamila Bartłomiejczak – nauczyciel ZSP w Zagórowie, Anna Błażejewska – nauczyciel SOSW w Słupcy, Marcin Górski – nauczyciel CKZiU w Strzałkowie oraz Marcin Wiatrowski – nauczyciel MOS w Słupcy.

Zawód nauczyciela wymaga nieustannego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji. Pogłębianie wiedzy i umiejętności przyczynia się do podnoszenia nie tylko jakości pracy własne nauczycieli, ale również podnoszenia jakości pracy szkoły. W ubiegłym roku szkolnym czterech nauczycieli SOSW w Słupcy uzyskało stopień awansu zawodowego – nauczyciela dyplomowanego. Specjalne gratulacje z tej okazji otrzymali: Izabella Romańska, Anna Czajkowska, Katarzyna Wilińska-Pałasz oraz Mirosław Kwaśny.    

Nagrodę Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymali: Dorota Lewandowska, Iwona Chojnacka, Monika Majewska, Arleta Sakowska, Marzena Urbaniak, Sylwia Wiatrowska, Monika Jóźwiak, Joanna Wyszyńska, Adrian Adamczyk oraz pracownicy obsługi: Barbara Tomczak, Iwona Jarecka, Elżbieta Pirucka, Halina Jarząbek, Jadwiga Matyjaszek, Arleta Jurgielewicz, Barbara Kubaszewska, Joanna Grzempka, Andrzej Jałys.       

Na zakończenie uroczystości wychowankowie oraz nauczyciele SOSW wystawili znaną i uwielbioną bajkę, w której dobro zwycięża i miłość jest najważniejsza – przedstawienie pt. „Ballada Kopciuszku”.  


     czytan : 1040