•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Sierpien 2019
PNWTSRCZPTSOND
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
   


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Powiat / Uroczyste otwarcie Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych w m. Skrzynka w gm. Ostrowite

         Uroczyste otwarcie Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych w m. Skrzynka w gm. Ostrowite 

Data 20 października nie przypadkiem została wybrana na zorganizowanie uroczystego otwarcia Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych w m. Skrzynka w gm. Ostrowite, bowiem właśnie 20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Zaproszonych gości powitała Ewa Kanabus-Koszal właścicielka firmy Euro-Edukator, która na funkcjonowanie wspomnianej placówki oddała budynek w swoim gospodarstwie agroturystycznym. Beneficjentem projektu jest także Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

DDP działa już od maja br. Na realizację tego projektu pozyskane zostały środki zewnętrzne, z funduszy Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Unii Europejskiej.

Zaproszenie na tę szczególną uroczystość przyjęli: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Słupcy i PCPR, wójt gm. Ostrowite Henryk Tylman, Iwona Płocka prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, kierownicy WTZ Kosewo i Babin, dyrekcja SP Ostrowite, seniorzy i ich bliscy.

Goście przekazali na ręce Ewy Kanabus-Koszal i Iwony Płockiej najlepsze życzenia i gratulacje związane z powstaniem tej tak bardzo potrzebnej placówki – pierwszej w powiecie słupeckim. Miłe słowa usłyszeli także seniorzy, dla których przygotowana została specjalna część artystyczna w wykonaniu uczniów ze szkoły w Ostrowitem.  

Dom Dziennego Pobytu dla Osób Starszych w m. Skrzynka przygotowany jest do przyjęcia 15 seniorów, dla których przygotowany wspaniały obiekt: w zaadaptowanym budynku mieści się przestronny salon, służący także jako jadalnia, duży pokój dzienny, kilka mniejszych pokoi, gabinet, łazienki i kuchnia, a wszystko po to, aby pensjonariusze czuli się jak u siebie w domu. Nad pobytem seniorów czuwa wyspecjalizowana kadra terapeutyczna, ale także i lekarz. Na seniorów każdego dnia czekają smaczne posiłki, ale także rodzaju zajęcia kulturalno-edukacyjne, manualne, rekreacyjne, również wspólne oglądanie filmów, telewizji, czytanie książek i gazet.

Dom Dziennego Pobytu  otwarty jest zarówno na osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, jak i zupełnie zdrowe. Projekt pisany był z myślą o seniorach, którzy mieszkają samotnie, ale i takich, którzy mieszkają z dziećmi czy wnukami, ale ci ze względu na swoje obowiązki nie są w stanie poświęcić im tyle czasu i uwagi, ile by chcieli. Placówka położona jest w uroczych leśnych zakątkach gm. Ostrowite. Wszechobecna cisza i spokój sprzyjają relaksowi i wypoczynkowi.  


     czytan : 604