•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Wrzesien 2019
PNWTSRCZPTSOND
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
   


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Kultura / Chrzest 966. U źródeł Polski - Wyższe Seminarium Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie zaprasza na wystawę

         Chrzest 966. U źródeł Polski - Wyższe Seminarium Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie zaprasza na wystawę 

            Zachęcamy do odwiedzenia w seminarium w Lądzie wystawy autorstwa dr Michała Bogackiego, Adama Bąkowskiego oraz Łukasza Kaczmarka wraz z ilustracjami Jarosława Grygucia zatytułowanej „Chrzest 966. U źródeł Polski”.

            Wystawa przedstawia przyczyny, przebieg i znaczenie chrystianizacji ziem polskich rozpoczętej w roku 966 chrztem księcia Mieszka. Wystawa ukazuje najważniejsze dyskutowane w literaturze zagadnienia i zachęca do dalszych poszukiwań w tym obszarze. Po raz pierwszy wystawa została pokazana w Muzeum Podlaskim w Białymstoku 19 kwietnia 2016 r.

Ekspozycja składa się z plansz graficznych i aplikacji mobilnej, będącej przewodnikiem po wystawie. Aplikacja zawiera komponent audio, który umożliwi zapoznanie się z tematyką wystawy osobom z dysfunkcjami narządów wzroku.

Aplikację można bezpłatnie pobrać (odnośnik do strony: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.qrtag.chrzest966&hl=pl)  na smartfona.

Wystawa stworzona została przez pracowników Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz uczniów, wolontariuszy z I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Udział licealistów w projektowaniu wystawy ma za zadanie uaktualnić perspektywę w jakiej prezentowane są złożone i niejasne kwestie związane z chrztem Mieszka oraz uczynić je przystępniejszymi dla młodych odbiorców. Na planszach tworzących wystawę znajdują się pytania, które autorzy zadawali sobie wraz z licealistami podczas współtworzenia wystawy (dlaczego? gdzie? kiedy? jak?).

Wystawa będzie eksponowana w lądzkim seminarium do końca stycznia, a zapoznanie się z jej treścią można połączyć ze zwiedzaniem klasztoru. Od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 17:00.

SALEZJANIE ZAPRASZAJĄ DOROSŁYCH, MŁODZIEŻ I DZIECI !!!


     czytan : 748